Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

L’alcaldessa de Rubí lliura els premis als guanyadors del 33è Cros escolar de Rubí Més de 1.400 escolars s’han inscrit per participar en aquest esdeveniment esportiu anual. https://www.rubi.cat/@@site-logo/ajuntament-de-rubi.svg

L’alcaldessa de Rubí lliura els premis als guanyadors del 33è Cros escolar de Rubí

Més de 1.400 escolars s’han inscrit per participar en aquest esdeveniment esportiu anual.
L’alcaldessa de Rubí, Carme García, ha participat en el lliurament dels premis de la 33a edició del Cros Escolar de Rubí, una cita esportiva que organitzen anualment l’Ajuntament de Rubí i la Unió Atlètica Rubí (UAR), en la qual participen escolars de la ciutat i atletes de clubs del nostre entorn. L’acte, en què s’han inscrit més de 1.400 participants, s’ha celebrat aquest diumenge a les pistes d’atletisme de Can Rosés.

Els primers en sortir van ser els atletes de la categoria Open, les persones participants nascudes l’any 1991 i anteriors, que van guanyar en la categoria masculina Raül Rodriguez del Run Nick (1r classificat), Oscar Vilchez de Maristes Rubí (2n) i Rafel Bosch, independent (3r), i en la femenina M. José Moscoso de la Diputació de Barcelona (1a classificada), Eli Amat de l’Esportiu Penedès (2a)i Isabel Pinheiro de la UAR (3a).

La resta de guanyadors en les altres 8 categories van ser:

Juvenil masculí
Rubén Mendez de la UAR
Javier Fernández de la UAR
Amouar Barrouchou de l’IES L’Estatut

Juvenil femení
Anabel Lucas de l’IES L’Estatut
Chaima Elkarraz de l’IES L’Estatut
Mariam Barchin de l’IES L’Estatut

Cadet masculí
Roger Pascual de l’AE Molins
Aitor Muñiz Perez de l’IES La Serreta
Albert Lopez Saura de la UAR

Cadet femení
Claudia Serra del J.A. Sabadell
Maria Miranda de la UA Terrassa
Laia Tomey del J.A. Sabadell

Infantil masculí
Miquel Egea de la UAR
Alex Gil de la UAR
Rubén López de la UA Terrassa

Infantil femení
Carla Català del J.A. Sabadell
Laura Domingo de la UAR
Andrea Perez de la UA Terrassa

Aleví masculí
Bryant Amabilino del Gerber d'Orlach
Pere Pujol del J.A. Sabadell
Adria Amabilino del Gerber d'Orlach

Aleví femení
Maura Serra del J.A. Sabadell
Geena Stephens de la UA Terrassa
Queralt Fabregas, independent

Benjamí masculí
Adrian Navajón de la UAR
Gerard Merino de la UAR
Jan Badia de la UAR

Benjamí femení
Aina Garcia de la UAR
Mireia Morales de la UAR
Laura Maldonado del Joan Maragall de Sant Cugat

Prebenjamí masculí 2003
Marc Sala dels Pins del Vallès
Oriol Alarcon del Ramon Llull
Chakir Barrouhou del Pau Casals

Prebenjamí femení 2003
Nerea Gamero d’El Prat
Delia Urquizu del Turó de Can Mates
Noe Guerrero del Turó de Can Mates

Prebenjamí masculí 2004
Oriol Ardèvol de la UAR
Unai Miñarro de Maristes Rubí
Nicolas Tortosa del Ca n'Alzamora

Prebenjamí femení 2004
Anna Tuñon del Cornellà Atlètic
Sara Arribas del Cornellà Atlètic
Laia Pique del Cornellà Atlètic